Chemia profesjonalna

Chemia profesjonalna i chemia gospodarcza – jaka jest różnica między produktami z tych dwóch kategorii? Artykuły chemii gospodarczej używane są najczęściej w gospodarstwach domowych, gdzie zazwyczaj przebywa niewiele osób i nie ma konieczności dezynfekcji pomieszczeń, a także nie spotykamy się z trudnymi do usunięcia zabrudzeniami. Sytuacja wygląda inaczej w przypadku pomieszczeń użyteczności publicznej, np. dworców, lotnisk,, galerii handlowych, przemysłu a także firm z sektora HoReCa. Tutaj personel sprzątający musi posprzątać bardzo duże powierzchnie, najczęściej w dość krótkim czasie. Do tego dochodzą specyficzne zabrudzenia, charakterystyczne dla danej branży – tłuszcze w gastronomii, smary w przemyśle, a także konieczność dezynfekcji w toaletach publicznych. 

Dlatego też w takich sytuacjach z pomocą przychodzą produkty chemii profesjonalnej, które różnią się od gospodarczej przede wszystkim siłą i szybkością działania. 

PROFESJONALNA CHEMIA DO SPRZĄTANIA

Chemia profesjonalna zazwyczaj występuje w dużych opakowaniach, co jest bardzo ekonomicznym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw. Dodatkowo, produkty te zazwyczaj są w formie koncentratów, dzięki czemu mamy możliwość kontrolowania ich zużycia oraz siły działania. W zależności od rodzaju zabrudzenia możemy dostosować stężenie substancji czynnej zawartej w produkcie. 

Produkty chemii profesjonalnej najczęściej są artykułami specjalistycznymi – oznacza to, że ich skład dostosowany jest w zależności od rodzaju zabrudzenia. Zawartość innych substancji usunie tłuszcz, a jeszcze innych poradzi sobie z plamami ze smaru. 

Te wszystkie właściwości produktów chemii profesjonalnej sprawiają, że są to produkty o specyficznych zasadach działania. Ich niewłaściwe używanie może być niebezpieczne dla naszego zdrowia oraz powodować uszkodzenia czyszczonych powierzchni. Przed zastosowaniem chemiii profesjonalnej należy zapoznać się z instrukcją obsługi i zachować wszystkie środki ostrożności, zawsze pracując w rękawiczkach i zwracać szczególną uwagę na sposób przechowywania produktów.

PROFESJONALNA CHEMIA CZYSZCZĄCA

Chemia profesjonalna używana jest najczęściej przez firmy sprzątające, lecz z zachowaniem odpowiedni zasad bezpieczeństwo może być także stosowana w domowych warunkach. Zdarza się, że w określonych sytuacjach konieczne jest użycie profesjonalnych środków czystości – sprzątanie po remoncie, czy generalne porządki w garażu wymagają użycia silniejszych, konsumpcyjnych środków. 

W ofercie firmy Chemitech Sp. z o.o. znajdują się produkty hiszpańskiej marki Thomil oraz niemieckich marek Diversey oraz Hagleitner. Oferujemy środki do mycia i czyszczenia powierzchni, dedykowane branży HoReCa oraz do zakładów przemysłowych i dla firm sprzątających. Skontaktuj się z naszymi oddziałami, aby dowiedzieć się więcej. 

Dodaj komentarz

Brak komentarzy, dodaj swój..