Artykuły higieniczne dla biura
Artykuły higieniczne do biura

Okres pandemii koronawirusa to trudny czas dla wszystkich pracodawców i pracowników. Po miesiącach pracy zdalnej w domu, niektórzy z nich zdecydowali się na powrót do biur. Co za tym idzie firmy zaczęły wprowadzać wewnętrzne ograniczenia dotyczące nowego rygoru sanitarnego. Główny Inspektor Sanitarny opublikował szereg procedur, które mają przygotować pracodawców i pracowników do bezpiecznego powrotu do pracy stacjonarnej w biurach. Mając na celu zminimalizowanie ryzyka zakażenia oraz ograniczenie rozprzestrzeniania się COVID-19 pracodawca powinien zapewnić wszystkim pracownikom przeszkolenie z nowych wytycznych oraz wyposażyć pomieszczenia w niezbędne artykuły higieniczne

Czym są artykuły higieniczne?

Według definicji artykuły higieniczne to produkty, które pomagają zachować odpowiednią higienę, czy to w domu, czy w miejscu pracy. Są wyprodukowane na potrzebę i zgodnie z preferencjami danego segmentu gospodarki. Ich działanie ma na celu eliminowanie czynników niekorzystnych w otoczeniu, a także sprzyjać ochronie zdrowia człowieka oraz zapobieganie namnażaniu się bakterii. Podczas czyszczenie higienicznego nie może dochodzić do powstawania oraz rozprzestrzeniania się zarazków. 

Do artykułów higienicznych zalicza się:

Zadbaj o bezpieczeństwo i higienę w biurze

Aby zapewnić ochronę pracowników i klientów należy przestrzegać kilku procedur, które zapewnią bezpieczeństwo. Pracodawcy powinni stworzyć i wdrożyć plan środków bezpieczeństwa i higieny, dzięki któremu możliwa będzie praca stacjonarna. Odpowiednie środki do dezynfekcji i mycia rąk pomogą zadbać o komfort i bezpieczeństwo w miejscu pracy. Według wytycznych organów państwa, w tym Państwowej Inspekcji Pracy, pracodawca powinien zapewnić swojemu pracownikowi między innymi:

  • środki do dezynfekcji i mycia rąk;
  • środki higieniczne i dezynfekcję do powierzchni, które są często dotykane, takie jak klamki, włącznik światła, blaty;
  • minimalny odstęp między pracownikami wynoszącego 1,5 metra;
  • odpowiednią wentylacji pomieszczeń biurowych.

Polecane artykuły higieniczne dla biur

W ofercie Chemitech Sp.z.o.o znajdą Państwo profesjonalne produkty dedykowane do biur. Środki higieniczne od znanych i zaufanych producentów to certyfikowane, atestowane i cieszące się dużą popularnością na całym świecie produkty. Do mycia rąk oferujemy mydła w płynie i w pianie w dozownikach. Natomiast do dezynfekcji dłoni polecamy preparaty w dozowniku, które mają możliwość przymocowania do ściany lub umieszczenia na stojaku. W ofercie posiadamy również żele do dezynfekcji, które będą poręczne dla pracowników w codziennym użytkowaniu podczas pracy w biurze. Natomiast do dezynfekcji powierzchni polecamy produkty artykuły higieniczne marki Thomil i Diversey. Do biurowych toalet proponujemy również ręczniki papierowe i papier toaletowy oraz dozowniki. Środki higieniczne z naszej oferty zostały stworzone z najlepszej jakości materiałów, w oparciu o najnowsze, bezpieczne dla środowiska technologie. Pamiętaj, że profesjonalne wyposażenie biura w artykuły higieniczne to wizytówka firmy, która wpływa na jej odbiór na zewnątrz.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z naszymi biurami handlowymi i doradcami w celu dobrania oferty!

Dodaj komentarz

Brak komentarzy, dodaj swój..