Profesjonalne czyszczenie powierzchni drewnianych

Drewniane powierzchnie są częstym wyposażeniem wnętrz biur, hoteli, sklepów, czy innych pomieszczeń. Drewno to ponadczasowy, naturalny, a do tego trwały materiał. Wykorzystując elementy drewniane nadajemy wnętrzu odpowiedniej atmosfery i klasycznego stylu. Jest materiałem, który idealnie komponuje się z innymi surowcami i tworzywami, co ma istotną rolę, kiedy aranżujemy wnętrza. Korzyścią jest również to, że drewno jest przyjazne środowisku, ponieważ jest łatwe w składowaniu i utylizacji, a dodatkowo szybko ulega biodegradacji. Dzięki swojej długowieczności zużycie drewnianego materiału jest o wiele mniejsze niż pozostałych.

Pielęgnacja powierzchni drewnianych

Odpowiednio wyprodukowane meble lub inne powierzchnie drewniane są zabezpieczane podczas montażu przez producenta tak, aby nie były podatne na niszczenie. Dla zapewnienia lepszej długowieczności, a tym samym pięknego i świeżego wyglądu należy stosować się do odpowiednich zasad pielęgnacji oraz używać specjalistycznych produktów. Środki na bazie wosków i olejów doskonale czyszczą i pielęgnują drewno, dzięki czemu możemy jeszcze dłużej cieszyć się jego pięknym wyglądem. W jaki sposób przeprowadzić pielęgnację drewnianych powierzchni?

Aby kompleksowo zadbać o drewniane powierzchnie należy stosować się kolejno do etapów:

Etap 1 – rozpoczyna się od użycia miękkiej szmatki nasączonej w specjalnym preparacie do czyszczenia drewna co pozwala na pozbycie się kurzu i lekkiego brudu.

Etap 2 – to czyszczenie i usuwanie zanieczyszczeń takich jak np. tłuszcz lub inne plamy. W tym etapie należy użyć środki do czyszczenia drewna, które muszą być wystarczająco silne, aby je usunąć, ale jednocześnie nie powinny uszkodzić powierzchni.

Etap 3 – to odpowiednia pielęgnacja i konserwacja czyszczonych powierzchni. Produkty czyszczące posiadają w swoim składzie odpowiednie środki pielęgnacyjne, które polerują drewno, nadając mu odpowiedni połysk i blask oraz zabezpieczają przed przyszłymi zabrudzeniami.

Jakie środki do pielęgnacji drewna należy skompletować, aby zadbać o wygląd i trwałość drewnianych mebli ?

Profesjonalne produkty do powierzchni drewnianych

W ofercie Chemitech Sp.z.o.o znajdą Państwo szeroki wybór profesjonalnych środków do czyszczenia. Polecanymi preparatami do mycia i pielęgnacji powierzchni drewnianych są:

  • Oryginalne Pronto Wood Polish przeznaczone do czyszczenia mebli drewnianych od SC Johnson Professional.

To produkt w aerozolu, który skutecznie usuwa zabrudzenia i odciski palców z mebli drewnianych. Dzięki prostemu i wygodnemu w obsłudze opakowaniu pielęgnacja drewna jest przyjemna i łatwa. Bezwoskowa formuła produktu czyści, chroni, nadaje połysk oraz zabezpiecza powierzchnie twarde takie jak: meble drewniane, w okleinie drewnianej lub drewnopodobnej. W składzie preparatu znajdują się składniki konserwujące, dzięki czemu drewno na długo będzie utrzymywać swój pierwotny kolor i blask. Orzeźwiający aromat neutralizuje nieprzyjemne zapachy i zapewnia świeżość wnętrzu. Pronto Wood Polish usuwa do 90% alergenów w kurzu (z sierści zwierząt i roztoczy). 

  • Oryginalne Pronto Multi Surface przeznaczone do czyszczenia powierzchni od SC Johnson Professional

To uniwersalny produkt w aerozolu, który skutecznie usuwa zabrudzenia nie pozostawiając smug na czyszczonych powierzchniach. Bez problemu radzi sobie z codziennym brudem jednocześnie usuwając trzy razy więcej kurzu (w porównaniu do użycia samej suchej szmatki). Z łatwością usuwa odciski palców, smugi i plamy z większości twardych powierzchni np.: z blatów kuchennych, stolików do kawy oraz różnych urządzeń, w tym także elektrycznych. Po zastosowaniu neutralizuje nieprzyjemne zapachy i wypełnia pomieszczenie przyjemną wonią.

W sierpniu znajdą Państwo produkty Pronto w PROMOCJI!

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z naszymi biurami handlowymi i doradcami w celu dobrania oferty!

Dodaj komentarz

Brak komentarzy, dodaj swój..