Dezynfekcja rąk w komunikacji miejskiej

Wraz z końcem wakacji w komunikacji miejskiej spotykamy coraz więcej osób. Podróżując autobusem lub tramwajem korzystamy z poręczy, przycisków czy innych powierzchni, które są codziennie dotykane przez wiele ludzi. Według badań koronawirus COVID-19 jest w stanie przetrwać na powierzchniach płaskich nawet do 72 godzin. W związku z tym powinniśmy przestrzegać określonych środków ostrożności oraz dbać o higienę osobistą, aby nie narażać się na zakażenie koronawirusem.

Jak zachować bezpieczeństwo w komunikacji miejskiej?

Podróżując komunikacją miejską mamy kontakt z dużą ilością obcych ludzi, dlatego należy zachować odpowiednie odstępy od współpasażerów – najlepiej, jeżeli jest to odległość ponad 1 metra. Pamiętajmy o obowiązku zasłaniania ust i nosa, zmniejszymy w ten sposób ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Zadbajmy również o nie dotykanie oczu, ust i nosa, ponieważ w ten sposób najłatwiej przenieść na siebie koronawirusa. Podczas podróży dotykamy poręczy, przycisków, siedzeń i innych powierzchni, na których mogą być skupiska wirusów i bakterii. Dlatego starajmy się regularnie dezynfekować ręce w czasie podróży, aby zminimalizować ryzyko zakażenia.

Jak dezynfekować prawidłowo ręce?

Dezynfekcja rąk jest niezbędna wszędzie tam, gdzie istnieje największe ryzyko zakażenia i wymagany jest najwyższy poziom higieny. Aby skutecznie zdezynfekować ręce stosuj się do poniższych wskazówek:

  1. Nanieś taką ilość preparatu, aby dłonie były całkowicie zwilżone. 
  2. Pocieraj górną część palców prawej dłoni o wewnętrzną część lewej dłoni i odwrotnie. 
  3. Pocieraj dłoń o dłoń rozprowadzając preparat na całą powierzchnię. 
  4. Ruchem obrotowym pocieraj kciuk lewej dłoni wewnętrzną częścią prawej dłoni i odwrotnie. 
  5. Pocieraj wewnętrzną częścią prawej dłoni o grzbietową część lewej dłoni i odwrotnie. 
  6. Ruchem okrężnym opuszkami palców prawej dłoni pocieraj wewnętrzne zagłębienie lewej dłoni i odwrotnie. 
  7. Spleć palce i pocieraj wewnętrznymi częściami dłoni. 
  8. Po wyschnięciu ręce są zdezynfekowane.

Kieszonkowy żel do dezynfekcji

W ofercie Chemitech Sp. z o.o. znajdą Państwo żel do dezynfekcji, który sprawdzi się idealnie podczas codziennych podróży. Deb InstantGel Complete jest bardzo skutecznym żelem do dezynfekcji dłoni na bazie alkoholu. Wykazuje działanie bakteriobójcze, wirusobójcze, drożdżobójcze i prątkobójcze. Dzięki swojej kompaktowej pojemności można go zabrać wszędzie! Zmieści się nawet do kieszeni, a w czasie podróży można go włożyć do torebki. Jego żelowa konsystencja zapewnia bardzo dużą wydajność. Szybko i łatwo rozciera się na dłoniach zapobiegając kapaniu i rozpryskiwaniu się produktu. Jest bezzapachowy i nie zawiera barwników, dzięki czemu jest uniwersalny. Dodatkowo jest zgodny z wytycznymi HACCP, co oznacza że stosowanie go zgodnie z zaleceniami nie wpływa na jakość artykułów spożywczych ani nie stanowi zagrożenia dla zdrowia konsumentów.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z naszymi biurami handlowymi i doradcami w celu dobrania oferty!

Dodaj komentarz

Brak komentarzy, dodaj swój..