Profesjonalne czyszczenie powierzchni szklanych

Współczesne wnętrza to przestrzenie, w których szklane elementy znajdziemy pod różną postacią. Szklane stoły, elewacje, drzwi wyglądają pięknie i podkreślają nowoczesny styl pomieszczenia. W biurach o wolnej powierzchni częstym rozwiązaniem są przegrody szklane np. ścianki oraz systemy przesuwne. Wydzielają pomieszczenia bez optycznego pomniejszania przestrzeni, a za sprawą swojej transparentności tafle szkła bez trudu wkomponują się w dowolną aranżację. Ze względu na swoją wizualną lekkość szkło wydaje się delikatne, a wykorzystanie tego materiału w pomieszczeniach dodaje świeżości i nowoczesności. Często jednak zapominamy, że przede wszystkim regularne czyszczenie wszystkich tych szkieł zapewnia efektowny wygląd. 

Jak wyczyścić szklane powierzchnie?

Do mycia powierzchni należy wybrać środki czyszczące, które są przeznaczone do rodzaju surowca, z którego są wykonane. Znacznie przyspieszają one czyszczenie i dają pewność że skutecznie wyczyścimy szklaną powierzchnię, nie pozostawiając przy tym smug ani zacieków. Kurz i plamy najlepiej usunąć za pomocą sprzętu i akcesoriów do sprzątania. Należy pamiętać o, stosowaniu bezpiecznych i dedykowanych do danej powierzchni produktach, a także systematyczności czyszczenia. Jak użyć środków do mycia szklanych powierzchni?

1. Przed użyciem wstrząsnąć puszkę z preparatem.

2. Natrysnąć produkt bezpośrednio na czyszczoną powierzchnię.

3. Polerować za pomocą miękkiej, czystej ścierki.

W przypadku czyszczenia małych powierzchni, natrysnąć preparat bezpośrednio na ścierkę, a następnie wyczyścić powierzchnię. Nie należy stosować twardych szczotek, żyletek lub innych przedmiotów mogących porysować szkło. Użycie nieodpowiednich produktów i zły sposób czyszczenia może spowodować powstanie smug i zacieków.

Profesjonalne produkty do powierzchni szklanych

  • Cif Professional Multi Surface to preparat dedykowany do czyszczenia wszelkiego rodzaju twardych, wodoodpornych powierzchni takich jak szkło, obudowy sprzętu elektronicznego, telewizory, ekrany komputerów, metal i powierzchnie drewniane. Usuwa plamy, odciski palców i kurz, dzięki czemu opóźnia jego ponownie osiadanie na czyszczonych powierzchniach. Nie pozostawia smug na czyszczonych powierzchniach jednocześnie przywracając im pierwotny blask.
  • Pronto Multi Surface to produkt do czyszczenia powierzchni od SC Johnson Professional. Jest to produkt w aerozolu, który skutecznie usuwa zabrudzenia nie pozostawiając smug na czyszczonych powierzchniach. Z łatwością usuwa odciski palców, smugi i plamy z większości twardych powierzchni np. : blatów kuchennych, lodówek ze stali nierdzewnej, stolików do kawy itp.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z naszymi biurami handlowymi i doradcami w celu dobrania oferty!

Dodaj komentarz

Brak komentarzy, dodaj swój..