W czasie zimy mamy suche dłonie. Dłonie są jeszcze bardziej suche przez częste dezynfekowanie i mycie.
Jak dbać o suche dłonie?Dezynfekcja rąk w zimie, a podrażnienia skóry.

Jesienią i zimą pielęgnacja dłoni wymaga szczególnej uwagi. Odwodnienie, odmrożenie i pękanie suchej skóry to najczęstsze skutki niewystarczająco nawilżonych i odżywionych dłoni. Oprócz czynników klimatycznych wpływ na skórę mają używane na nią preparaty oraz częstotliwość ich stosowania. Podczas trwającej pandemii częste dezynfekowanie i mycie rąk mydłem może prowadzić do podrażnień naskórka, co powoduje suche dłonie.

Skutki częstego mycia i dezynfekowania dłoni 

Skóra człowieka zawiera naturalną warstwę ochronną która chroni głębsze warstwy przed szkodliwymi czynnikami. Podczas mycia rąk bariera ta chwilowo zostaje uszkodzona, a po chwili naturalnie się odbudowuje. Natomiast zwiększenie częstotliwości mycia rąk powoduje że naskórek nie ma czasu na regenerację. Skutkiem tego jest wysuszenie i pękanie skóry, co otwiera drogę do dalszych uszkodzeń. Silne środki odkażające mogą również spowodować dodatkowe podrażnienia, ze względu na to ważne jest zadbanie o dodatkową ochronę skóry. 

Jak dbać o suche dłonie?

W celu ochrony skóry rąk przed podrażnieniami należy stosować naturalne, bezzapachowe preparaty do mycia rąk, które w swoim składzie nie posiadają konserwantów. Ważne jest również, aby nawilżać organizm od środka i pić dziennie ok. 2 litry wody. W pracy lub w domu można skorzystać z nawilżaczy powietrza, które przeciwdziałają powstawaniu suchej skóry na dłoniach. Bez wątpięnia w zimie należy również pamiętać o noszeniu rękawiczek. Systematyczne używanie kremów pielęgnacyjnych sprawi, że dłonie stają się ujędrnione, a skóra sprężysta i doskonale nawilżona. 

Kremy pielęgnacyjne na suche dłonie

Kremy pielęgnacyjne pomagają w przywróceniu skórze odpowiedniego nawilżenia i struktury. Stokolan Classic to nawilżający i kondycjonujący skórę krem marki Deb Stoko dedykowany do stosowania po pracy. Działa łagodząco na nadmiernie przesuszoną skórę dłoni.  Jest szczególnie polecany wszystkim pracownikom, którzy mają kontakt z agresywnymi substancjami, do których można zaliczyć środki do dezynfekcji, które w swoim składzie posiadają minimum 60% alkoholu.

W składzie kremu znajduje się lanolina, która odżywia i pielęgnuje skórę. Natomiast mocznik działa zmiękczająco, a gliceryna pomaga oczywiście w zatrzymaniu wody w górnych warstwach skóry. Produkt jest hipoalergiczny co potwierdza certyfikat ECARF.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z naszymi biurami handlowymi i doradcami w celu dobrania oferty!

Dodaj komentarz

Brak komentarzy, dodaj swój..