Sprzataczka sprząta ladę restauracji niebieską szmatką. Na ladzie stoją przyprawy i serwetki.
System kodowania kolorami- na czym polega?

Do czyszczenia powierzchni np. w biurach, szpitalach i restauracjach konieczne są profesjonalne akcesoria do sprzątania. Ze względu na wszechstronne funkcje umożliwiają utrzymanie wysokiego poziomu higieny. Odpowiedni system kodowania kolorami przede wszystkim pozwoli przyporządkować dany sprzęt i środki czystości do czyszczonej powierzchni, tak aby uniknąć błędów i przenoszeniu zarazków. 

Co to jest system kodowania kolorami?

System kodowania kolorami w branży czystości to specjalna procedura pozwalająca na przyporządkowanie danego sprzętu i środków czystości do odpowiedniej kategorii czyszczonej powierzchni. Rózne kolory akcesoriów do sprzątania niewątpliwie umożliwiają zapobiec na przykład stosowaniu jednej ścierki do toalet i kuchni. System kodowania kolorów ścierek lub pojemników na wodę można dopasować kolorami do danych powierzchni. Rozróżnienie kolorystyczne akcesoriów do sprzątania i dopasowanie ich do każdej powierzchni pozwala na obniżenie ryzyka popełnienia błędów personelu.

Dlaczego warto korzystać z systemu kodowania kolorami?

Organizacja podczas sprzątania ma kluczowe znaczenie w związku z obowiązującymi zasadami higieny. Jakie zalety wynikają z używania systemu kodowania kolorami?

  • Używając środków dedykowanych do danych powierzchni zapobiegamy niszczeniu powierzchni i uzyskamy pożądane efekty.
  • Określony system kolorów pozwala raz na zawsze zakodować dane elementu systemu znajdujące się w obiekcie i uniknąć pomyłki, zamiany.
  • Odpowiedni system sprzątania w danych pomieszczeniach obniży ryzyko przenoszenia bakterii i wirusów.

Kolory używane do sprzątania

-odcień niebieski- dedykowany jest do ogólnego mycia powierzchni, mebli i powierzchni biurowych

-żółty kolor – stosowany do sprzątania łazienki, umywalki, kranów i ceramiki

-barwa zielona – sprawdzi się w kuchni i obszarach spożywczych

-kolor czerwony – znajdzie zastosowanie w toaletach, sanitariatach  i do czyszczenia pisuarów

Profesjonalne produkty zgodne z systemem kodowania kolorami

W ofercie naszej firmy znajdują się kolorowe ścierki marek Tork oraz Vileda. Produkty sprawdzą się w czyszczeniu i wycieraniu wszystkich rodzajów powierzchni. Kolory ścierek: zielony, żółty, niebieski i czerwony pozwolą na sprawne dopasowanie akcesoriów do danej powierzchni. Sprawdzą się przede wszystkim w restauracji, biurze, szpitalach, a także w toaletach i sanitariatach. 

Potrzebujesz porady w doborze odpowiednich produktów? Skontaktuj się z naszymi oddziałami w celu dobrania oferty!

Dodaj komentarz

Brak komentarzy, dodaj swój..