Czyściwo przemysłowe włókninowe i papierowe
Czyściwo przemysłowe – jakie wybrać?

W obecnych czasach utrzymanie odpowiedniego poziomu higieny jest konieczne, aby zachować bezpieczeństwo oraz zapewnić komfort pracy. Do czyszczenia powierzchni w takich miejscach jak restauracje, zakłady produkcyjne, czy warsztaty nie wystarczą już zwykłe bawełniane ścierki i szmatki. Jest to mało ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ te produkty z czasem tracą swoje właściwości oraz ulegają zniszczeniu. Dodatkowo należy je regularnie prać do czego trzeba zużyć kolejne produkty do prania i wodę co może zwiększyć koszty sprzątania. Dlatego warto wyposażyć firmę w czyściwo przemysłowe, które w skuteczny i ekonomiczny sposób zapewni czystość w miejscu pracy. 

Czyściwo – co to jest?

Czyściwo przemysłowe to uniwersalny produkt do sprzątania i utrzymania czystości. Materiał, z którego wykonane jest czyściwo zapewnia dużą wytrzymałość i trwałość, a także bardzo dobrą chłonność. Dzięki swojej strukturze pozwala na szybkie i skuteczne usunięcie trudnych zabrudzeń, takich jak plamy ze smaru, oleju czy farby. Dodatkowo chroni ręce przed wysoką temperaturą i przed brudem. Ze względu na charakterystykę czyściwa przemysłowego możemy podzielić je na papierowe i włókninowe. Czyściwo sprawdzi się m.in w branży spożywczej, produkcyjnej, mechanicznej, a także podczas porządków domowych. W połączeniu z chemią do mycia i sprzątania pomoże w utrzymaniu czystości w każdym pomieszczeniu.

Czyściwa przemysłowe-papierowe czy włókninowe?

Czyściwa papierowe są niezwykle chłonne i wytrzymałe. Są wykonane z makulatury i celulozy. Poradzą sobie z łatwymi zabrudzeniami, ale także z tymi trudniejszymi, które często zdarzają się np. w zakładach produkcyjnych. Bardzo dobrze sprawdzą się do polerowania i wycierania powierzchni. Czyściwa celulozowe pomogą zadbać o sterylność np. w placówkach służby zdrowia oraz w gastronomii.

Czyściwa włókninowe to idealne rozwiązanie w miejscach, w których potrzebne jest czyszczenie powierzchni nieregularnych, ostrych i chropowatych. Z łatwością usuwają tłuste plamy, a dodatkowo są bardzo odporne na działanie smarów i rozpuszczalników. Czyściwo przemysłowe włókninowe jest przeznaczone do czyszczenia powierzchni przy użyciu wody, detergentów, a nawet rozpuszczalników. Czyściwo włókninowe sprawdzi się podczas pracy np. w warsztacie samochodowym, zakładach produkcyjnych. Ich duża chłonność i gruby materiał pozwala z łatwością usunąć plamy z gęstych substancji.

Stojak na czyściwo przemysłowe

Specjalistyczne dozowniki oraz stojaki na czyściwa zapewniają wygodę dozowania oraz ekonomiczne zużycie produktu. Dozowniki zamontowane na ścianie pomogą w utrzymaniu czystości w pomieszczeniach gdzie miejsce pracy jest mniejsze. Natomiast mobilne stojaki na czyściwo sprawdza się np. w dużych warsztatach, gdzie występuje potrzeba przemieszczania się podczas pracy. Dzięki temu, że dozowniki ograniczają dozowanie czyściw, przedsiębiorstwo ma możliwość sprawdzania ilości zużywania produktu, co pozwala na większą kontrolę wydatków i budżetu.

W naszej ofercie znajdują się czyściwa przemysłowe oraz dozowniki marki Tork, Celtex i Satino By Wepa. W połączeniu z dozownikiem i stojakiem czyściwo przemysłowe jest łatwe w użyciu, a możliwość kontrolowanego dozowania pozwala na ekonomiczne stosowanie czyściwa.

Dodaj komentarz

Brak komentarzy, dodaj swój..