pielęgnacja suchej skóry w miejscu pracy
Pielęgnacja suchej skóry w miejscu pracy

W miejscach takich jak restauracje, zakłady przemysłowe, czy warsztaty samochodowe pracownicy często mierzą się z problemem podrażnionej skóry. Niska temperatura, częsty kontakt z detergentami, zanieczyszczeniami i częste mycie rąk. To czynniki, które powodują że skóra jest sucha i potrzebuje dodatkowej pielęgnacji po zakończonej pracy. Dowiedz się jak chronić pracowników przed dodatkowymi problemami skórnymi? Sprawdź jak wygląda pielęgnacja suchej skóry w miejscu pracy?

Jak zapobiec pękaniu skóry podczas pracy?

Skóra podrażniona przez czynniki zewnętrzne podczas pracy np. podczas mycia naczyń, czy w kontakcie ze smarem, olejem może powodować uczucie dyskomfortu, pękania lub szorstkość skóry u pracownika. Jedną z możliwości ochrony skóry przed podrażnieniem jest praca w rękawicach ochronnych. Niestety to rozwiązanie ma również niekorzystne działanie. Skóra w rękawicach ulega spoceniu, w związku z tym może być miejscem podatnym na gromadzenie się bakterii i może spowodować pogorszenie stanu skóry. Podczas pracy w której zręczność jest niezbędna, rękawice są niewątpliwie utrudnieniem i nie pozwalają na dużą precyzję. Aby zapobiec pękaniu skóry należy również ograniczyć czynniki wywołujące suchość skóry. Zaopatrzenie firmy w produkty, które chronią i pielęgnują skórę pracowników z pewnością zapobiegnie powstawaniu powikłań w postaci pękającej i suchej skóry.

Czym nawilżyć skórę w miejscu pracy? Pielęgnacja suchej skóry 

Trwałe podrażnienia skóry należy skonsultować z dermatologiem, który zdiagnozuje odpowiednio dane problemy skórne. Nagłe i nieprzewidywalne występowanie popękanej i suchej skóry może być wynikiem kontaktu z czynnikiem wywołującym. W pracy najczęściej reakcja ta może być wywołana przez różne czynniki zewnętrzne. Mogą to być np. kontakt z detergentem, smarem, niską temperaturą lub innym czynnikiem wysuszającym skórę. Gdy czynnik odpowiedzialny za podrażnienia jest znany należy go ograniczyć w miarę możliwości. Zastosowanie odpowiedniego produktu działa łagodząco na skórę. Kremy pielęgnacyjne dedykowane do użycia przed i po pracy sprawią, że skóra będzie chroniona podczas pracy, zapewnią odpowiednie nawilżenie oraz odżywienie skóry. Warto jest zaopatrzyć firmę w kremy w dozownikach, dzięki którym pracownicy będą mieli ciągły dostęp do produktów. Dozowniki na kremy umożliwią również ekonomiczne zużycie oraz kontrolowane aplikowanie preparatów.

Kremy pielęgnacyjne na popękaną suchą skórę dłoni

Regenerację i nawilżenie skóry po skończonej pracy zapewnią kremy pielęgnacyjne Stokolan marki Deb-STOKO. Nawilżą i zregenerują naskórek po skończonej pracy i przygotują ją do następnego dnia pracy. Produkty są bezzapachowe, szybko się wchłaniają oraz nie pozostawiają tłustej warstwy. Mogą być stosowane przez alergików oraz są zgodne z wytycznymi HACCP. Polecane są głównie dla osób pracujących w środowisku przemysłowym, warsztatach samochodowych, gastronomiii, służbie zdrowia, w biurowcach i instytucjach użyteczności publicznej. Produkty dostępne są różnych poręcznych pojemnościach 100 ml oraz 1 litrowe produkty z dozownikiem. Wdrożony system pielęgnacji skóry w miejscu pracy zapewnia długotrwałą ochronę rąk oraz odpowiednią profilaktykę przeciwko rozwojowi zawodowych chorób skóry.

Dodaj komentarz

Brak komentarzy, dodaj swój..