Jak czyścić płytki ceramiczne?
Jak szybko i skutecznie czyścić płytki ceramiczne?

Czysta łazienka jest podstawą utrzymania wysokiego poziomu higieny. Jednak jest to miejsce, w którym trudno utrzymać idealną organizację i porządek. Najbardziej uciążliwe podczas sprzątania są najczęściej płytki na podłogach i ścianach oraz trudno dostępne miejsca takie jak np. fugi. Rozwiązaniem na te problemy jest systematyczne używanie dedykowanych środków do mycia i sprzątania . Jak utrzymać czystość w łazience? Czym i jak często myć płytki ceramiczne?

Sposób na utrzymanie czystości w łazience.

Gruntowne sprzątanie łazienki tylko na święta i na wiosnę nie sprzyja wysokiemu poziomowi higieny. Regularne dbanie o czystość w łazience jest najlepszym rozwiązaniem, aby zachować porządek. Dzięki temu z każdym tygodniem sprzątanie będzie zajmowało mniej czasu, a korzystanie z łazienki będzie przyjemnym doświadczeniem każdego dnia. Zaleca się systematyczne wyczyszczenie toalety, prysznica, wanny, umywalki oraz armatury. Zaniedbanie obowiązku mycia łazienki może spowodować powstanie siedliska wirusów, bakterii i grzybów, które są niebezpieczne dla naszego zdrowia. 

Czym myć płytki, żeby się błyszczały?

Jak uzyskać efekt błyszczących płytek w łazience? Należy koniecznie pamiętać o wyborze prawidłowych narzędzi do sprzątania. Miękka gąbka lub szmatka z mikrofibry będzie odpowiednim wyborem, w innym przypadku kafelki ceramiczne będą narażone na zarysowanie i zniszczenie. Warto także zaopatrzyć pomieszczenie w ręczniki papierowe, które mogą posłużyć do szybkiego osuszenia powierzchni. Dzięki użyciu papierowego ręcznika do mycia płytek łazienkowych zapobiegniesz powstawaniu smug po zakończeniu ich czyszczenia.

Od czego zacząć mycie płytek?

Na powierzchni płytek ceramicznych często widać różne zabrudzenia, dlatego ważne jest aby zadbać  zarówno o regularne czyszczenie, a także zabezpieczyć je przed brudem. Początkową fazą sprzątania jest przetarcie płytek z kurzu i pozamiatanie. Odkurzanie zapewni nie rozniesienie całego brudu po pomieszczeniu. Kolejnym etapem jest użycie dedykowanych środków do mycia płytek ceramicznych na ścianach i podłogach.

Czyste płytki ceramiczne w łazience- jaki preparat wybrać?

Płytki ceramiczne, porcelanowe wymagają dedykowanych środków do mycia i sprzątania. Stosowanie profesjonalnych produktów do czyszczenia kafelek ceramicznych pozwala na dokładne ich wyczyszczenie bez smug i zacieków. Oferowane przez nas produkty Thomil Bio Neutral mają bezpieczny skład oraz właściwości pozwalające na skuteczne działanie. Szeroki wybór zapachów i pojemności produktów pozwala na indywidualne dostosowanie do pomieszczenia. Produkty do mycia powierzchni ceramicznych dedykowane są zarówno do hoteli, biur, restauracji, szkół jak i do gospodarstw domowych.

Dodaj komentarz

Brak komentarzy, dodaj swój..