Sprzątanie w kuchni
Sprzątanie kuchni- porady

Czysta kuchnia w restauracji, hotelu czy też w domu to podstawa zachowania odpowiedniego poziomu higieny i bezpieczeństwa. Kuchnia wymaga tego, by było w niej czysto, ponieważ to tam są przygotowywane posiłki, które spożywamy. Sprzątając to pomieszczenie zazwyczaj chcemy, aby proces ten był jednocześnie bardzo skuteczny, szybki i ekonomiczny. Aby sprzątanie kuchni było efektywne należy się do tego odpowiednio przygotować. Należy zaplanować poszczególne etapy i zorganizować niezbędne środki czystości. 

Porządki w kuchni -od czego zacząć?

Przed rozpoczęciem sprzątania w kuchni ważne jest, aby przygotować wszystkie niezbędne produkty do porządków. Dzięki temu że przygotujesz wszystkie środki czystości i akcesoria przed sprzątaniem zaoszczędzisz cenny czas i nie będziesz musiał szukać ich w trakcie sprzątania.

Przed porządkami w kuchni warto zaopatrzyć się w:

Sprzątanie kuchni krok po kroku

Mycie naczyń

Zaczynając sprzątanie w kuchni należy rozpocząć od uporządkowania wszystkich przedmiotów, które są na blatach i półkach. Należy schować czyste naczynia do szafek (ze zmywarki i suszarki). Następnie bardzo brudne naczynia można namoczyć w wodzie. To sprawi, że zaschnięte resztki jedzenia i tłuszcz z łatwością zostaną usunięte. Jeśli posiadasz zmywarkę – zapakuj naczynia do urządzenia i włącz odpowiedni program do mycia. Pamiętaj aby duże garnki i patelnie, które nie mieszczą się do urządzenia, umyć osobno w zlewie. Jeżeli nie masz zmywarki włóż rękawice ochronne i umyj naczynia ręcznie. Do mycia naczyń wybierz Mr Muscle Płyn do mycia naczyń, preparat który z łatwością usunie brud i tłuszcz z naczyń. Płyn powoduje, że naczynia szybciej ociekają i wysychają bez smug. Jeżeli naczynia nie mieszczą się na suszarce wytrzyj je suchą scierką a następnie pochowaj czyste naczynia do szafek. Dlaczego i kiedy warto myć naczynia ręcznie? Dowiedz się tutaj.

Odtłuszczanie

Zabrudzona mikrofalówka, kuchenka czy piekarnik nie są higieniczne oraz nie prezentują się najlepiej, dlatego warto wyczyścić te urządzenia po każdym przygotowywaniu posiłków. W usuwaniu tłuszczu i resztek żywności pomoże Mr Muscle Odtłuszczacz. Specjalistyczny preparat dzięki swoim właściwościom sprawnie wyczyści nawet najbardziej zabrudzone miejsca w kuchni. Kolejnym urządzeniem, które warto regularnie czyścić jest lodówka. Przed umyciem należy wyrzucić przeterminowaną żywność, a następnie umyć poszczególne półki odtłuszczaczem i gąbką. Nie zapomnij o umyciu drzwi lodówki, podstawki na jajka, a także uszczelek i klamki.

Mycie okien w kuchni

W przypadku mycia okien użycie nieodpowiednich produktów i zły sposób czyszczenia może spowodować powstanie smug. Odpowiednio dobrany preparat nie tylko doczyści okna, ale gwarantuje nie powstawanie zacieków. Mr Muscle Window Cleaner 750ml to specjalistyczny spray do szyb, który dzięki zawartości octu skutecznie usuwa tłuszcz i brud z okien. Po zastosowaniu pozostawia powierzchnię krystalicznie czystą. Przed myciem okna należy również zaopatrzyć się w ściereczki z mikrofibry, które pomagają w uzyskaniu pożądanego połysku na szybach. Należy również pamiętać, aby do mycia okien wybrać odpowiedni dzień. Bardzo słoneczne dni nie są dobrą porą do mycia okien, ponieważ promienie słoneczne powodują, że płyn naniesiony na okna szybciej wysycha i powstają smugi. Odpowiedni kierunek czyszczenia szyb od góry do dołu zapewni usunięcie całego brudu i kurzu.   

 Mycie podłóg

Następnym etapem jest czyszczenie podłóg w kuchni. Na początku należy zamieść okruchy z podłogi za pomocą zmiotki lub usunąć je odkurzaczem. Później należy umyć podłogi dedykowanym środkiem czystości. Mr Muscle płyn do podłóg, który szybko i skutecznie radzi sobie z codziennymi zabrudzeniami. Dzięki użyciu specjalistycznych preparatów podłoga nie będzie miała żadnych smug. 

Na koniec sprzątania należy również wyrzucić śmieci. Po zakończeniu porządków schowaj użyte środki czystości i akcesoria do sprzątania do przeznaczonego do tego miejsca.

Dodaj komentarz

Brak komentarzy, dodaj swój..