czyszczenie dywanu
Jak skutecznie wyczyścić dywan?

Dywan chroni podłogę i stanowi ważny element wystroju wnętrza, nadaje pomieszczeniom indywidualnego charakteru, przytulności oraz elegancji. Plamy, zabrudzenia czy kurz sprawiają, że nie wygląda dobrze. Dlatego warto pamiętać o regularnym czyszczeniu dywanów i wykładzin. Jak często należy wyczyścić dywan? Jakim preparatem można pozbyć się trudnych plam z wykładziny?

Odkurzanie i trzepanie dywanu

Pierwszym etapem czyszczenia dywanu będzie dokładne jego odkurzenie. Dywany z długim włosiem np. dywany typu shaggy są trudne do odkurzenia, dlatego warto przed czyszczeniem porządnie je wytrzepać. Pozwoli to na dokładniejsze usunięcie wszelkiego brudu i kurzu. Odkurzenie kilka razy w miesiącu zapobiegnie roznoszenie się po całym pomieszczeniu okruszków, kurzu oraz alergenów. Jednak odkurzacz nie usuwa plam i zabrudzeń, które wnikają głęboko w materiał. Dlatego od czasu do czasu musimy dywan oczyścić bardziej gruntownie, zwłaszcza jeśli w domu są zwierzęta.

Czym wyczyścić trudne zabrudzenia z dywanu?

Skuteczne wyczyszczenie dywanów i wykładzin zapewnią specjalistyczne środki czyszczące. Dedykowane do sprzątania takich powierzchni produkty pozwolą na usunięcie zabrudzeń, a jednocześnie chronią kolor czyszczonych obszarów. Profesjonalne środki do czyszczenia dywanów, wykładzin skutecznie usuwają kurz i roztocza oraz neutralizują brzydkie zapachy. W naszej ofercie znajdują się zarówno produkty do prania ręcznego, jak i preparaty dedykowane do maszyn, np: odkurzacze piorące lub szorowarki wolnoobrotowe. Produkty marki Thomil do maszynowego prania dywanów i wykładzin przy zastosowaniu odkurzacza piorącego lub ekstrakcyjnej maszyny szczotkowej zapewniają głębokie i intensywne czyszczenie średnich i dużych powierzchni. Dzięki silnym właściwościom odplamiającym opóźniają pojawienie się kolejnych zabrudzeń. Formuła płynów pozwala również na miejscowe pranie ręczne. Środki czyszczące metodą ekstrakcyjną sprawdzą się w takich miejscach jak: hotele, kempingi, domy opieki, domy spokojnej starości, kwatery prywatne i schroniska.

Jak często należy wyczyścić dywan?

Czysty dywan podczas codziennego użytkowania zapewni odkurzanie co kilka dni. Gdy na dywanie pojawią się dodatkowe plamy i zabrudzenia należy niezwłocznie zaaplikować specjalistyczny odplamiacz do dywanów. Aby zachować dywan w dobrym stanie przez długie lata, należy pamiętać również o systematycznym praniu co 12 do 18 miesięcy. Gdy dywan jest poddawany czyszczeniu metodą mokrą, musi wyschnąć w przeciągu 24 godzin, aby zapobiec tworzeniu się pleśni lub uszkodzeniu podłogi pod wpływem wilgoci. Podczas czyszczenia należy stosować się do wytycznych producenta dotyczących prania dywanu.

Dodaj komentarz

Brak komentarzy, dodaj swój..