sprzęt medyczny w gabinecie lekarskim
Artykuły higieniczne dla przychodni i służby zdrowia

W przychodniach, szpitalach i gabinetach lekarskich niezwykle ważne jest utrzymanie wysokiego poziomu higieny. Ze względu na ryzyko zakażeń krzyżowych konieczne jest odpowiednie wyposażenie pracowników służby zdrowia w produkty do ochrony indywidualnej, ale także dbanie o czystość  i sterylność w pomieszczeniu. W ofercie firmy Chemitech Sp. z o.o. znajdują się produkty do kompleksowego wyposażenia gabinetów lekarskich w środki do dezynfekcji, artykuły higieniczne, a także profesjonalne środki czystości. 

Środki do dezynfekcji

Stosowanie preparatów do dezynfekcji rąk skutecznie chroni przed zakażeniami krzyżowymi wśród pracowników oraz pacjentów poprzez niszczenie większości znanych wirusów i bakterii. Dla zwiększenia poziomu higieny, środki do dezynfekcji umieszczone są w dedykowanych dozownikach łokciowych lub automatycznych. 

W pracy lekarzy i pielęgniarek oraz pozostałego personelu służby zdrowia istotne jest tzw. 5 momentów higieny rąk rekomendowane przez Światową Organizację Zdrowia.

Dezynfekcja rąk powinna przebiegać każdorazowo:

  • przed kontaktem z pacjentem;
  • przed wykonaniem czystej i aseptycznej procedury;
  • po kontakcie z płynami ustrojowymi;
  • po kontakcie z pacjentem;
  • po kontakcie z otoczeniem pacjenta.

Aby zapewnić maksymalną ochronę, oprócz bieżącej dezynfekcji rąk konieczne jest także regularna dezynfekcja powierzchni i narzędzi. 

Mycie i pielęgnacja 

W codziennej higienie pomocne będa także mydła w pianie i w płynie do mycia rąk. Dedykowane dozowniki zapewniają wysoki poziom higieny i wygodę użytkowania. 

Ze względu na konieczność częstego  mycia i dezynfekcji rąk w szpitalu i przychodni wiele pracowników zmaga się z wysuszeniem i podrażnieniem skóry dłoni. Aby temu zapobiec rekomendujemy wyposażenie placówek z kremy pielęgnacyjne do rąk, które podobnie jak mydła w pianie i w płynie mogą być dozowane za pomocą dozowników. 

Artykuły papierowe

Każde przedsiębiorstwa, a szczególnie sektor zdrowia nie może obejść się bez higienicznych artykułów papierowych, które pomagają zachować czystość i wysoki poziom higieny. Zaczynając od papieru toaletowego i ręczników papierowych, które należy dobrać w zależności od natężenia ruchu w łazience, aby zużycie było adekwatne do ilości osób, które korzysta z toalety. Do czyszczenia powierzchni polecamy czyściwa papierowe, które są niezwykle chłonne i wytrzymałe. 

Żaden gabinet lekarski nie może także funkcjonować bez higienicznych, jednorazowych podkładów medycznych. 

Profesjonalne środki czystości dla szpitala 

Do mycia i czyszczenia powierzchni w przychodniach, szpitalach i służbie zdrowia konieczne są profesjonalne środki czystości, które nie tylko szybko zapewniają sterylność, ale także są bezpiecznie dla pracowników i pacjentów. W ofercie naszej firmy znajdują się produkty marek Thomil, Hagleitner oraz Diversey do mycia podłóg, czyszczenia powierzchni, a także sprzątania sanitariatów. 
Potrzebujesz porady w doborze odpowiednich produktów? Skontaktuj się z naszymi oddziałami w celu dobrania oferty!

Dodaj komentarz

Brak komentarzy, dodaj swój..