Higiena rąk w toalecie- jak osuszać dłonie?

Lokale gastronomiczne, szpitale, biura, galerie handlowe to miejsca gdzie należy zwrócić szczególną uwagę na restrykcyjne zasady higieny. W czasie obecnie trwającej pandemii, dostosowanie miejsc pracy i pomieszczeń sanitarnych do najnowszych wytycznych jest niezbędne w ramach zabezpieczenia przed możliwym zakażeniem. Jedną z procedur zwiększającą bezpieczeństwo pracowników jak i klientów jest wdrożenie stosowania ręczników papierowych w toalecie oraz wyłączenie z użycia suszarek nadmuchowych.

Mycie rąk w miejscu publicznym

Codziennie na nasze ręce dostaje się od 100 do 10 tys. komórek drobnoustrojów, przez dotykanie takich przedmiotów jak poręcze, telefon czy guziki w windzie. To siedlisko bakterii można zmniejszyć dzięki myciu rąk. Już 1 minuta mycia rąk potrafi zmniejszyć ilość bakterii o 90%. W publicznej toalecie najwięcej bakterii znajduje się na elementach wyposażenia, klamkach oraz drzwiach, dlatego idealną sytuacją jest, gdy mamy jak najmniejszy kontakt z tymi powierzchniami. W publicznej lub biurowej toalecie możemy spotkać z dwoma rodzajami osuszania rąk- suszarkami nadmuchowymi lub ręcznikami papierowymi. Który z nich jest najbardziej higieniczny? 

Suszarki do rąk

Częstym elementem wyposażenia łazienek w obiektach użyteczności publicznej jest suszarka do rąk. Trzeba jednak zwrócić uwagę, że  podczas ich używania bakterie są rozpylane w powietrzu oraz na użytkowników i blisko stojące osoby. Bakterie najczęściej gromadzą się w miejscu gdzie przykładamy ręce podczas suszenia, a ciepło wytwarzane przez suszarkę stwarza idealne środowisko dla rozwoju zarazków. Kupno tych produktów jest związane również z dużymi kosztami oraz z większym zużyciem prądu.

Ręczniki papierowe

Znajdujący się w toalecie ręcznik papierowy jest środkiem higienicznym, dzięki któremu szybko i skutecznie wysuszymy dłonie. Zamknięte i automatyczne dozowniki do ręczników papierowych są idealnym rozwiązaniem np. do biura, ponieważ pozwalają na kontrolę ilości dozowanego produktu i ograniczenie ilości odpadów.Do ręczników papierowych do wycierania rąk należy zakupić odpowiedni dozownik oraz kosz na śmieci. Jak wynika z wielu badań pomimo konieczności utylizacji odpadów, to korzystanie z ręczników papierowych ma mniejszy wpływ na środowisko niż używanie suszarek nadmuchowych.

Suszarka do rąk czy ręczniki papierowe?

Ręczniki papierowe do osuszania rąk są bardziej skuteczne i higieniczne ze względu na pocieranie dłoni, co fizycznie usuwa bakterie. Suszarka do rąk powoduje rozdmuchanie bakterii na całe otoczenie korzystającej z niej osoby. Dodatkowo, wychodząc z łazienki po użyciu suszarki często wychodzimy z mokrymi dłońmi co zwiększa ryzyko namnażania bakterii na naszej skórze. Natomiast najbardziej ekologiczną i najszybszą metodą na suszenie dłoni są ręczniki papierowe.

Dozowniki do ręczników papierowych dla biznesu

W ofercie firmy Chemitech Sp. z o.o. znajdują się dozowniki na ręczniki papierowe firmy Tork i Satino by Wepa. Oferujemy ręczniki papierowe do biura, gastronomii, szpitali i innych firm. Polecanymi produktami są dozowniki manualne jak i automatyczne, które ograniczają ryzyko przenoszenia się wirusów i bakterii.

Dodaj komentarz

Brak komentarzy, dodaj swój..