Hotelarstwo – jaką dezynfekcję i środki czystości wybrać?

W dniu 31 marca wszystkie miejsca noclegowe i hotele zostały zamknięte w związku z trwaniem w Polsce epidemii. Dzięki zniesieniu obostrzeń zakaz został zniesiony 4 maja w ramach drugiego etapu odmrażania gospodarki. W celu zapewnienia bezpieczeństwa w obiekcie personel oraz goście hotelowi powinni stosować się do aktualnych wytycznych wprowadzonych przez Ministerstwo Zdrowia. Dlaczego dezynfekcja hoteli jest tak ważna? Jak dbać o czystość w hotelu? Które środki czystości i do dezynfekcji używać? 

Zapewnienie bezpieczeństwa w obiekcie

Wznowienie działalności hotelu w czasie pandemii wiąże się z dodatkowym reżimem sanitarnym. W celu zmniejszenia rozprzestrzeniania się wirusa należy poinformować wszystkich gości oraz potencjalnych klientów obiektu o procedurach bezpieczeństwa.

Do podstawowych wytycznych należy zaopatrzenie hotelu w dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk, tak aby goście mogli swobodnie z nich korzystać w każdym miejscu na terenie obiektu. Kolejną zmianą jest systematyczne czyszczenie i dezynfekowanie wszystkich powierzchni, które są często używane i dotykane przez wiele osób takie jak klamki, poręcze, włączniki do świateł blaty, krzesła itp. Bieżące dezynfekowanie, nie rzadziej niż co godzinę, ogólnych toalet, wind, blatu recepcyjnego (po każdym gościu) zapewnia zminimalizowanie ryzyka zakażenia gości oraz pracowników. W ramach bezpieczeństwa należy sprzątać, dezynfekować oraz gruntownie wietrzyć pomieszczenia po każdym kliencie. W zwiększonym reżimie sanitarnym pranie hotelowej pościeli i ręczników zalecane jest w temp. min 60º C z dodatkiem detergentu. Zmniejszenie namnażania bakterii i wirusów w toaletach ogólnodostępnych zapewni wyłączenie z używania hotelowych suszarek nadmuchowych. Bardziej ekonomicznym i higienicznym wyborem będzie zaopatrzenie ich w ręczniki papierowe. Jeśli hotel oferuje gościom wynajem np. kajaków, rowerów lub sprzętu sportowego należy je zdezynfekować po każdym użyciu.

Bezpieczeństwo pracowników

Nowy sposób funkcjonowania hoteli wymusza na pracownikach wdrożenie podczas pracy dodatkowych wytycznych dotyczących bezpieczeństwa. Aby były skuteczne muszą być rygorystycznie stosowane przez wszystkich z personelu. Obsługa hotelowa powinna zachowywać szczególną ostrożność nie tylko w kontaktach z gośćmi ale również między sobą. Podczas codziennych czynności muszą przestrzegać wymaganego dystansu przestrzennego między personelem a gośćmi (minimum 2 metry). Następnym ważnym aspektem dotyczącym bezpieczeństwa jest odpowiednie wyposażenie obiektu w w środki ochrony indywidualnej, takie jak maski, rękawiczki oraz środki do dezynfekcji rąk. Pracownicy są również zobowiązani do regularnego i dokładnego mycia rąk wodą z mydłem.  Według zaleceń muszą dołożyć wszelkich starań, aby stanowiska pracy były czyste i higieniczne, szczególnie po zakończonym dniu pracy. Jeśli to możliwe personel powinien jak najczęściej korzystać z komunikacji telefonicznej, elektronicznej aby ograniczyć kontakty międzyludzkie.

Profesjonalna dezynfekcja i środki czystości dla hoteli

Wyposażenie hoteli i miejsc noclegowych w niezbędne produkty do dezynfekcji oraz środki czystości jest konieczne aby zachować obecne procedury bezpieczeństwa. W ofercie Chemitech znajdą Państwo:

  1. Produkty do dezynfekcji rąk, które są niezbędne w takich miejscach jak recepcja, restauracja, czy inne części wspólne. Polecamy poręczne dozowniki, z których łatwo i higienicznie można korzystać na co dzień. Najlepiej sprawdzą się produkty marki DEB – Stoko (SC Johnson Professional) InstantGel Complete oraz InstantFoam Complete.
  2. Środki do dezynfekcji powierzchni sprawdzą się w przestrzeniach wspólnych hotelu, recepcji oraz w pokojach. W ofercie znajdą Państwo specjalistyczne produkty marki Diversey:
    • Divodes FG to produkt na bazie alkoholu, odpowiedni do użycia na większości materiałów z wyłączeniem powierzchni pleksiglasowych i akrylowych
    • Oxivir Exel Foam to preparat w pianie skutecznie sprawdzający się na twardych i nieporowatych powierzchniach.
    • Domestos Professional Pine Fresh to środek działający wirusobójczo, bakteriobójczo i grzybobójczo dedykowany do stosowania w sanitariatach
    • Cif Professional 2in1 to preparat do stosowania na powierzchniach w restauracji 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z naszymi biurami handlowymi i doradcami w celu dobrania oferty!

Dodaj komentarz

Brak komentarzy, dodaj swój..