Dezynfekcja w obiektach sportowych

Siłownie, baseny i kluby fitness to miejsca o dużym natężeniu ruchu. Obszary, w których jest największe prawdopodobieństwo zakażenia, to szatnie na siłowniach i basenach, czyli z miejsca, w których krzyżują się drogi wielu ludzi. Im więcej na danym terenie gromadzi się osób, których status zdrowotny jest nieznany, tym większe ryzyko zakażenia wirusami i bakteriami.  W przypadku COVID-19 środkami zapobiegawczymi są działania, do których zaliczają się noszenie maseczek, przestrzeganie zasad higieny i dystansu społecznego. Jak przygotować sale do ćwiczeń, szatnie i sprzęt sportowy by były bezpieczne? Jakie produkty do dezynfekcji zastosować? 

Bezpieczeństwo klientów i pracowników

W obiektach sportowych uczestnicy zajęć często zmieniają sprzęt do ćwiczeń, dotykają różnych powierzchni oraz korzystają ze wspólnej szatni, łazienki. Dlatego należy ze szczególną ostrożnością podchodzić do kwestii dezynfekcji. Dezynfekcja rąk jest niezbędna wszędzie tam, gdzie istnieje największe ryzyko zakażenia. Aby proces dezynfekcji był skuteczny, musi się odbywać regularnie. Dlatego dozowniki do dezynfekcji powinny być w ogólnodostępnych miejscach, by zapewnić bezpieczeństwo zarówno klientom jak i pracownikom. Najlepiej ustawić je w obszarach przy wejściu do obiektu, przy wyjściu z toalet, w pobliżu sal do ćwiczeń i w każdej strefie treningowej. Ustawione w widocznych miejscach przypomną o obowiązku dezynfekcji rąk i zapewnią wyższy poziom bezpieczeństwie na terenie obiektu. Pracownicy również powinni zadbać o systematyczną dezynfekcje rąk, a serwis sprzątający musi zadbać o odpowiednią dezynfekcję powierzchni. 

Jakie obszary wymagają dezynfekcji?

Szczególnie ważne są punkty często dotykane przez wiele osób takie jak szafki, ławki, uchwyty, klamki, przyciski itd. Są to również większe powierzchnie, czyli podłogi, maty, szatnie, łazienki i prysznice. Każde z tych miejsc wymaga innego podejścia i zastosowania profesjonalnych środków do dezynfekcji. Cały proces dezynfekcji powinien odbywać się systematycznie, kilka razy dziennie, najlepiej podczas wcześniej ustalonej przerwy technicznej. Po procesie dezynfekcji danego obszaru należy zawiesić w widocznym dla klientów miejscu informacje o tym, że czynności zostały wykonane. Sprzęt do ćwiczeń powinien być dezynfekowany kilkukrotnie podczas każdej godziny w obiekcie. Do obowiązków uczestników zajęć należy zdezynfekowanie urządzeń po skończonych ćwiczeniach, dlatego należy pamiętać o zapewnieniu im odpowiednich środków do dezynfekcji. 

Profesjonalna dezynfekcja dla siłowni i basenów

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom placówek fitness przygotowaliśmy ofertę produktów do dezynfekcji bezpieczną dla klientów i personelu. Aby proces dezynfekcji był skuteczny należy go powtarzać regularnie. Środki do dezynfekcji posiadają wymagane prawem atesty i certyfikaty oraz odpowiednie badania. Skorzystaj z oferty Chemitech Sp.z.o.o. gdzie znajdziesz niezbędne preparaty, które skutecznie wyeliminują zagrożenie zarażeniem się koronawirusem.

Zachowanie wysokiego poziomu higieny szczególnie zapewni antybakteryjne mydło w pianie OXYBAC® FOAM WASH marki Deb-STOKO, które poradzi sobie z brudem i zarazkami. Wykazuje działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze, a dodatkowo jest bezzapachowe i nie zawiera barwników.

Natomiast do dezynfekcji powierzchni, podłóg i sprzętu sportowego polecamy produkty artykuły higieniczne marki Thomil i Diversey.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z naszymi biurami handlowymi i doradcami w celu dobrania oferty!

Dodaj komentarz

Brak komentarzy, dodaj swój..