Osoba myje naczynia płynem do naczyń.
Ręczne mycie naczyń w gastronomii!

Często spotykamy się ze stwierdzeniem, że oszczędne mycie naczyń możemy osiągnąć tylko dzięki zmywarce. Podczas gdy niewiele osób wie, że ręczne mycie naczyń może być jednocześnie skuteczne, szybkie i ekonomiczne. W związku z tym warto się zastanowić, jakie wybrać środki do mycia naczyń? Co sprawia, że mycie naczyń ręczne może być szybkie?

Ręczne mycie naczyń – czy warto?

Zmywarka nie zawsze jest jedynym rozwiązaniem. Przede wszystkim nie wszystkie naczynia nadają się do mycia w zmywarce. Delikatne naczynia, które mogą się przewrócić i potłuc pod wpływem ciśnienia wody najlepiej myć ręcznie. W małych lokalach gastronomicznych, w których nie ma dużego natężenia gości lub w miejscach gdzie jedzenie jest najczęściej wydawane na wynos, czasem nie ma sensu uruchamiać zmywarki. Ze względy na to warto zaopatrzyć kuchnię w dobry i wydajny produkt do mycia naczyń oraz przygotować odpowiednie stanowisko.

Jak szybko umyć naczynia? 

W obiektach gastronomicznych należy przygotować odpowiednio stanowisko do czyszczenia naczyń.  Jednym z zaleceń jest wyposażenie kuchni w dwukomorowe zlewy oraz w profesjonalną baterię gastronomiczną. Godne uwagi jest również sprawdzenie odpływyu, aby w trakcie zmywania nie utrudniał pracy. Jednak najważniejszym elementem jest wybranie odpowiedniego produktu do mycia naczyń, który skutecznie i szybko rozpuści brud. Powinien być przede wszystkim bardzo wydajny oraz łatwy w użyciu.

Sposobem na szybkie mycie naczyń jest rozpoczęcie procedury od namoczenia ich w jednej z komór zlewu w płynie i ciepłej wodzie. Następnie w drugiej komorze należy je opłukać w czystej wodzie. Jeżeli zlewozmywak posiada jedną komorę najlepiej od razu myć i płukać naczynia pod bieżącą wodą. Strumień wody nie powinien być zbyt mocny. Kilka kropli płynu do mycia naczyń nalej na gąbkę. Dla uzyskania lepszego efektu, należy zacząć mycie od tych najmniej brudnych naczyń, a po zabrudzeniu wody pamiętać o jej wymianie. Na koniec naczynia warto wytrzeć suchą ścierką, ponieważ zapobiegnie to powstaniu dodatkowych zacieków.

Mycie naczyń- profesjonalne środki

Specjalistyczne produkty do mycia i sprzątania ułatwiają skuteczne czyszczenie oraz sprawiają, że jest ono bardziej wydajne. Płyny do mycia naczyń, dzięki skoncentrowanej formule z łatwością usuwają tłuszcz i zaschnięte resztki jedzenia z naczyń jednocześnie nie powodując zniszczeń. Idealnie skomponowane składniki płynu do naczyń powodują, że umyte przedmioty szybciej ociekają i wysychają bez smug, co sprawia że szybciej nadają się do ponownego użytku. W lokalach gastronomicznych najbardziej sprawdza się pojemnik na płyn do naczyń w formie dozownika z pompką. Dzięki łatwej dystrybucji, produktu starcza na dłużej. 

Piana do mycia naczyń w pompce

Jeden z niewielu takich produktów na rynku. Piana do mycia naczyń, która umożliwia szybkie zmywanie bez smug! Dedykowany do ręcznego mycia naczyń Diversey Suma Quick Foam D1.6 umożliwia skuteczne pozbycie się tłuszczu i zaschniętych resztek żywności z powierzchni. Konsystencji piany sprawia, że jedna doza detergentu starczy na umycie większej ilości naczyń. Dozownik na piane do naczyń w postaci pompki jest bardzo ekonomiczny i łatwy w użyciu. Preparat nie wymaga przygotowania roztworu wodnego, co pozwala na oszczędność czasu i mycie naczyń na bieżąco!

Dodaj komentarz

Brak komentarzy, dodaj swój..