Zmywarka w gastronomi- jaki nabłyszczacz wybrać?
Nabłyszczacz do zmywarki – czy warto?

W dużych lokalach gastronomicznych wybór odpowiedniego sprzętu oraz produktów do mycia i sprzątania jest konieczny do prawidłowego funkcjonowania obiektu. W restauracjach, hotelach i w miejscach gdzie wykorzystywana jest duża ilość naczyń mała zmywarka może być niewystarczająca, w związku z czym duże kuchnie posiadają profesjonalne zmywarki przemysłowe. Czemu zmywarka nie domywa naczyń? Jaki użyć środek do zmywarki przemysłowej? Jaki wybrać płyn myjący i nabłyszczacz? 

Dlaczego zmywarka nie domywa naczyń?

Zmywarka nie domywa osadu z herbaty, pozostawia biały osad i smugi. Przyczynami tych problemów to prawdopodobnie źle wybrany program do mycia lub nieprawidłowe ułożenie naczyń. Usterki techniczne powodują zaburzenie funkcjonowania zmywarki, co wiąże się z poważniejszymi skutkami. Jednym z pracujących nieprawidłowo elementów może być elektrozawór, który odpowiada za dopływ wody do zmywarki. Jeżeli jest np. zatkany lub wadliwy zwiększa czas przepływu wody, co powoduje że wyciągnięte ze zmywarki naczynia są brudne. Zepsuty dozownik detergentów lub wadliwe spryskiwacze mogą być także przyczyną, ponieważ skutkiem jest niedostarczenie detergentu podczas włączenia zmywarki. Kolejnym czynnikiem niedomywania naczyń przez zmywarkę może być uszkodzona grzałka lub zapchany filtr. Błędem może być również stosowanie złych płynów, kapsułek i nie używanie nabłyszczacza do zmywarki.

Czy nabłyszczacz do zmywarki jest niezbędny?

Klienci restauracji, kawiarni czy barów często zwracają uwagę na czystość w obiekcie ze względu na to, że jest ona wyznacznikiem poziomu higieny i bezpieczeństwa. Dlatego należy zrezygnować z używania ręcznika papierowego lub ścierki do usunięcia smug, ponieważ ten sposób nie jest praktyczny i skuteczny. Korzystanie z nabłyszczacza do zmywarki jest niezwykle szybką, skuteczną i wygodną metodą prowadzącą do uzyskania lśniących naczyń. Dlatego też warto jest dodawać go jak najczęściej do zmywania naczyń w zmywarce. Jaki nabłyszczacz wybrać? W naszej ofercie znajduje się skuteczny preparat niskopieniący OPTIMAX Rinse marki Diversey. Produkt służy do płukania i nabłyszczania naczyń, zapewnia czyste naczynia po wyciągnięciu ze zmywarki. Dzięki specjalnie opracowanej formule szybko i skutecznie zapobiega powstawaniu smug. Znajduje zastosowanie w szerokim zakresie twardości wody oraz zapewnia krótki czas schnięcia naczyń.

Gdzie i jak często wlewać nabłyszczacz do zmywarki?

Zadowalające efekty działania nabłyszczacza możemy uzyskać dzięki umieszczeniu go w dobrym miejscu zmywarki. Najczęściej pojemnik na nabłyszczacz znajduje się w drzwiach zmywarki. Po otwarciu drzwi, należy otworzyć pojemnik na płyn do nabłyszczania. Należy pamiętać, aby drzwi ustawione były poziomo, tak aby płyn nie wylewał się poza pojemnik.  Często obok miejsca na nabłyszczacz znajduje się pojemnik na detergent do mycia. Po odnalezieniu pojemnika należy wlać odpowiednio nabłyszczacz. Codzienne używanie nabłyszczacza nie jest konieczne, wystarczy systematyczne stosowanie produktu co kilka dni. Dzięki regularnemu aplikowaniu detergentu, naczynia po myciu w zmywarce będą zawsze czyste i zabrudzenia nie będa widoczne nawet na szkle.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z naszymi biurami handlowymi i doradcami w celu dobrania oferty!

Dodaj komentarz

Brak komentarzy, dodaj swój..