Ręczniki papierowe w listkach i podajniki
Ręczniki papierowe dla firm

Wyposażenie publicznej toalety w odpowiednie artykuły higieniczne i systemy dozowania zapewnia zachowanie wysokiego poziomu higieny w przedsiębiorstwie. Najbardziej higienicznym sposobem osuszania rąk po umyciu jest korzystanie z ręczników papierowych. Dzięki nim mamy możliwość szybkiego i bardzo dokładnego wysuszenia dłoni. Wytarcie rąk ręcznikiem jest o wiele bardziej higieniczne od osuszenia ich pod strumieniem suszarki. Jakie ręczniki papierowe wybrać do firmy? Gdzie należy je wyrzucać?

Rodzaje ręczników papierowych 

Szeroka oferta ręczników wykonanych z celulozy, makulatury lub mieszanki celulozy z makulatury umożliwia dopasowanie odpowiedniego produktu do potrzeb użytkownika. Oferujemy miękkie i wytrzymałe ręczniki 1-,2- i 3-warstwowe w różnych kolorach oraz dostosowane do różnych systemów dozowania. Wyróżniamy:

  • Ręczniki papierowe w składce – są łatwe w przechowywaniu i uzupełnianiu. Łatwość dozowania ręcznika po jednym odcinku umożliwia kontrolę nad zużyciem produktu.
  • Ręczniki papierowe w rolce – pozwalają na zachowanie najwyższego standartu higieny dzięki możliwości dozowaniu odcinek po odcinku. Te cechy produktu sprawiają, że ręcznik jest ekonomiczny i starcza na długi czas.

Dozowniki na ręczniki papierowe

Dozownik na ręczniki papierowe jest bardzo dobrym wyborem do toalet zarówno w małych i dużych firmach. Podajnik na papierowe ręczniki pozwala na łatwość dozowania produktu, dzięki możliwości kontrolowania jego zużycia. Różnorodna kolorystyka, pojemności oraz kształt dostępnych pojemników na ręcznik papierowy pozwala na dopasowanie urządzenia do zarówno klasycznych jak i bardziej nowoczesnych łazienek. W naszej ofercie znajdują się dozowniki Tork, Satino by WEPA oraz Celtex, które idealnie sprawdzą się jako podajniki na ręcznik papierowy w listkach i w roli.

Ręcznik papierowy –  jaki wybrać?

Rodzaj ręczników papierowych należy wybrać m.in na podstawie tego ile osób korzysta z danego pomieszczenia. Do łazienek o niskim i średnim natężeniu ruchu dedykowany jest ręcznik papierowy w składce, gdzie przestrzeń na dozownik jest niewystarczająca. Do miejsc takich jak lotniska, dworce, centra handlowe, hotele, lokale gastronomiczne i inne obiekty o dużym natężeniu ruchu polecamy ręcznik papierowy w rolce. Dozowniki na ręcznik papierowy dodatkowo ułatwiają dozowanie produktu i sprawiają, że używanie ręczników jest bardziej higieniczne. Oferujemy ręczniki papierowe marki Tork, Satino by WEPA i Celtex.

Gdzie wyrzucać zużyte ręczniki papierowe?

W Polsce występuje obowiązek segregowania odpadów. Do którego pojemnika wrzucać ręcznik papierowy w odpowiedni sposób? Prawidłowa segregacja odpadów określa rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz.U. z 2017 r. poz. 19). Według rozporządzenia ręcznik papierowy, chociaż w nazwie mają „papier” nie należy wyrzucać do pojemnika oznaczonego niebieskim kolorem. Gdy zabrudzone, tłuste lub mokre ręczniki papierowe trafią do pojemnika dedykowanego odpadom papierowym, mogą je zabrudzić. Dlatego papierowy ręcznik należy wrzucać do odpadów zmieszanych.

Dodaj komentarz

Brak komentarzy, dodaj swój..