Dezynfekcja rąk w biurze- dozowniki jak wybrać
Dezynfekcja rąk w biurze- jaki dozownik wybrać?

Większość infekcji rozprzestrzenia się na przykład poprzez uścisk dłoni lub kontakt z przedmiotami, które były dotykane przez inne osoby. Na powierzchni rąk znajdują się zaraźliwe drobnoustroje, dlatego ich dokładne mycie mydłem i wodą podczas pracy jest bardzo ważne. Uzupełnieniem odpowiedniej higieny skóry jest dezynfekcja, która pozwala na skuteczne usunięcie bakterii i wirusów. Dlatego zaopatrując biuro w artykuły higieniczne, nie należy zapomnieć o preparatach do dezynfekcji. Rozwiązaniem, które ułatwi codzienne życie wszystkich pracowników oraz podniesie poziom bezpieczeństwa, jest wyposażenie biura w dozownik do dezynfekcji rąk. Dlaczego tak ważna jest dezynfekcja rąk w biurze?

Jak prawidłowo dezynfekować ręce?

W skutecznej dezynfekcji ważne jest to, żeby była ona przeprowadzona starannie przez co najmniej 30 sekund. Należy również wziąć pod uwagę to, aby użyć odpowiedniego ilości płynu lub piany do dezynfekcji. Jak wygląda proces dezynfekcji rąk? Pierwszym krokiem jest pocieranie wewnętrzną stroną lewej dłoni o wewnętrzną stronę prawej dłoni i odwrotnie. Później należy rozprowadzić środek wewnętrzną częścią prawej dłoni o grzbietową część lewej dłoni i odwrotnie. W czwartym etapie nałożyć wewnętrznymi częściami dłoni z przeplecionymi palcami. Kolejno pocierać górną część palców prawej dłoni o wewnętrzną część lewej dłoni i odwrotnie, a następnie ruchem obrotowym pocierać kciuk prawej dłoni wewnętrzną częścią lewej dłoni i odwrotnie. Ostatnim krokiem jest pocieranie wewnętrznego zagłębienia jednej dłoni  ruchem okrężnym opuszkami palców drugiej ręki. Po wyschnięciu środka do dezynfekcji ręce są zdezynfekowane. Przez te 30 sekund dłonie powinny być mokre od płynu dezynfekującego. Po wyschnięciu środka do dezynfekcji ręce są zdezynfekowane.

Dlaczego warto zaopatrzyć biuro w dozowniki do dezynfekcji rąk?

Dezynfekcja rąk w biurze jest podstawą do zagwarantowania wysokiego poziomu higieny i zmniejszenia ryzyka zakażeń. Pracodawca zobowiązany jest zapewnić bezpieczeństwo zarówno swoim pracownikom, jak i wszystkim osobom odwiedzającym budynek, a więc kontrahentom, partnerom itd. Dlatego wszystkie łazienki w biurowcu powinny zostać wyposażone w łatwe w użytkowaniu dozowniki. Jaki produkt do dozowania dezynfekcji wybrać do biura?

Jaki dozownik do dezynfekcji rąk będzie najlepszym rozwiązaniem do biura?

Decydując się na zakup dozownika do dezynfekcji rąk, należy wziąć pod uwagę ilość osób, które będą z niego korzystać. W zależności od tego, jak wielu pracowników będzie mieć kontakt z urządzeniem, można zdecydować się na produkt o mniejszej lub większej pojemności. Należy również rozważyć miejsce zamontowania dozowników, tak aby umożliwić komfortowe i skuteczne użytkowanie płynów dezynfekujących. Przy wejściu do budynku najlepiej będzie zamontować nieco większe urządzenie, na przykład o pojemności jednego litra. Miejsca o dużym natężeniu ruchu wymagają szczególnych udogodnień, dlatego warto wybrać dozowniki automatyczne i bezdotykowe, które zmniejszają ryzyko przeniesienia wirusów i bakterii. W pomieszczeniach używanych przez mniej osób bardzo dobrze sprawdzi się dozownik do dezynfekcji rąk o mniejszej pojemności. W naszej ofercie mogą państwo znaleźć szeroki wybór dozowników manualnych i automatycznych do dezynfekcji marki Deb-STOKO i TORK.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się z naszymi biurami handlowymi i doradcami w celu dobrania oferty!
Dodaj komentarz

Brak komentarzy, dodaj swój..